Pokój małej księżniczki

Pokój dla dziecka to miejsce odpoczynku, zabawy i nauki. Przygotowując taki pokój warto zwracać uwagę na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dobrze będzie, gdy aranżacja pokoju nawiązuje również do zainteresowań mieszkańca i sprawi, że czas spędzony w takim wnętrzu będzie przyjemny, pobudzi zmysły i ciekawość. Jak powinien wyglądać pokój dziewczynki zainteresowanej bajkowym światem księżniczek czy wróżek. Pokoje małych księżniczek najczęściej będą dominowane przez kolor różowy w różnych jego odcieniach. Dzieciństwo jak wiadomo będzie krótkie i dlatego to taki czas, w którym warto dać swojej córce coś wyjątkowego i stworzyć również szansę na mieszkanie w baśniowej, słodkiej, wyjątkowej krainie. Różowa barwa także może być stylowa, pod warunkiem, że będziemy umieć ją dobrze łączyć i przełamiemy ją innym kolorem.

Ściany i podłogi u księżniczki

Tak jak mówiliśmy nie trzeba się bać koloru różowego. Większość zabawek i ciuchów dla dziewczynek obecnie przybiera taki właśnie kolor i dlatego nie ma się co dziwić, że taką kolorystykę właśnie dziewczynki chcą chętnie wybierać. Na ścianach warto połączyć kolory, by nie popaść w przesadę. Można pomalować sobie pasy na przemian z bielą albo waniliowym beżem. Dobrą opcją są takżę połączenia, gdzie mamy fototapety, których wzory można sobie samodzielnie projektować i dopasować kolory.

Jeśli będziemy chcieli postawić na róż w mniejszej skali to na pewno dobrym wyborem są również naklejki ścienne, które pozwolą nam zmienić estetykę wnętrza szczególnie na małych przestrzeniach. Warto się zastanowić nad stworzeniem miejsca, gdzie będzie farba tablicowa, tak by można było bez konsekwencji po niej pisać.

Meble dla małej księżniczki

Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o meble będzie bajkowe łóżko, które powinno być także dość duże. Na uwagę zasługują modele stylizowane, rzeźbione, albo tez przygotowywane z giętego metalu. Biały kolor to propozycja dla firm meblarskich w liniach dedykowanych dziewczynkom. Bardzo dobrze będą się sprawdzać połączenia z różem ścian i zabawek.

Dekoracje w pokoju małej księżniczki

Jeśli mowa o dekoracjach w pokoju małej księżniczki wydaje się, że najważniejszy jest odpowiedni umiar i smak. Dla małych dziewczynek ładne przedmioty na pewno mają duże znaczenie i mogą również wpływać na pobudzenie wyobraźni. Łóżko można więc ozdobić świetlną girlandą, sprawdzają się również cotton balls, które to pojawiają się także w pokojach dla dorosłych.

Dzieciństwo to piękny, ale jednocześnie krótki okres w życiu każdego człowieka. Dlatego czasem warto sprawić dziecku taką przyjemność i stworzyć wyjątkowy pokój.