Jakie meble dla dzieci? Wybieramy mebelki do pokoju dziecinnego

Często pojawia się problem z wyborem mebli do pokoju dziecka. na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji do wyboru. Odpowiednio dobrane meble dla dzieci będą służyć przez wiele lat. Warto zadbać w miarę o neutralną stylistykę, która będzie odpowiadać do gustu dziecka.

Jakie meble dla noworodka?

Możemy zdecydować się na pojedyncze kupowanie mebli albo też cały zestaw. Druga opcja będzie tańsza, natomiast przy samodzielnym kompletowaniu mebli mamy większą swobodę, przy aranżacji wnętrza.

Meble i wystrój pokoju noworodka a także niemowlaka może wpływać na sen i humor dziecka. psychologicznie udowodniono, że zimna tonacja mebli i ogólnego wystroju może pobudzić apetyt dziecka, natomiast zimna kolorystyka będzie to osłabiać. Absolutnie najważniejszym meblem w pokoju noworodka będzie łóżeczko. I to nad nim trzeba się mocniej zastanowić. Oczywiście klasycznie będzie to 120 na 60 cm. Oczywiście warto także brać pod uwagę te dostępne propozycje i zwracać uwagę na takie łóżka, które mają regulowaną wysokość. Oczywiście trzeba brać pod uwagę także przygotowanie odpowiedniego przewijaka w takim pokoju dziecka więc ten element także będzie miał znaczenie. Wyposażając pokój, gdzie ma przebywać niemowlak należy mieć więc komodę, gdzie można trzymać ubrania i na tej komodzie pojawić się może właśnie przewijak.

Jakie meble dziecięce dla dwulatka?

Gdy mamy już dziecko, które ma dwa lata będzie trzeba także zmieniać umbelowanie. Na pewno dobrze sprawdzą się tak zwane kombajny, które będą gwarantować nam dopasowanie do gustu malucha. Można będzie także zmieniać odpowiednio skład takiego zestawu odpowiednio do swoich potrzeb. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie łóżko, ale będzie trzeba już zacząć dzielić łóżko, tak by było miejsce i do spania i do zabawy.

Meble dla pięciolatka

Pięciolatek będzie się zbliżał do początku swojej szkolnej drogi. To będzie również oznaczać, że takie dziecko będzie się mocno zmieniać. w pokoju musi się już pojawić miejsce, gdzie dziecko będzie mogło się uczyć. To ważna sprawa, ponieważ będzie także wpływać na uporządkowanie pokoju dziecka i jakąś hierarchię. Oczywiście takie dziecko będzie miało już swoje oczekiwania estetyczne, dlatego rodzice muszą je brać pod uwagę. Potrzebna będzie także większa szafa na przechowywanie ubrań.

Jakie meble dziecięce dla 10 latka?

Dla nastolatków od 10 roku życia będzie trzeba już myśleć o funkcjonalnych meblach, które raczej będą wychodzić z bajkowego wzornictwa na rzecz takich propozycji, które będą przede wszystkim wygodne i praktyczne i będą przenosić dziecko w świat nastolatków.