Jak wybrać szafę do pokoju dziecka?

 

Szafa musi współgrać z pokojem dziecięcym. Dobrze będzie, gdy pojawi się możliwość regulowania wysokości drążków, dzięki temu będzie nieco dłużej służyć. Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy szafę do pokoju dziecka. czym taka szafa powinna się charakteryzować? Może ona mieć rzeczywiście wiele różnych zastosowań. Nie służy tylko do przechowywania ubrań. Dobra szafa będzie nie tylko wytrzymała, ale kolorowa i posiada odpowiednie regulowane drążki, półki i szuflady. Można w niej schować sprzęt sportowy, zabawki, a także książki. Co więcej wybierając szafę nie chcemy jej zmienić za kilka czy kilkanaście lat, gdy dziecko już nieco podrośnie. Szafa powinna mieć cechy, które będą oczywiście sprawdzać się w przypadku malucha, przedszkolaka jak i też przy nastolatku. Jak więc wybrać najlepszą szafę do dziecięcego pokoju?

Szafa dla dziecka, czyli jaka?

Małe dzieci zwracać będą uwagę na kolor i dekorację w pierwszej kolejności. Dla rodziców liczy się jednak najbardziej funkcjonalność. Ciekawym pomysłem może być kupnpo wąskiej szafy z danej kolekcji, by zmieścić ubrania. Potem będzie można zwiększać te zestawy elementów o kolejne, gdy dziecko będzie już rosło. Korzystnym rozwiązaniem na sam początek będą szafy, które mają fronty neutralne, albo też tylko z niewielkim kolorystycznym elementem. Przykładowo fronty szuflad mogą być w kolorze niebieskim zielonym czy różowym, a pozostałe elementy będą białe. Dzięki temu szafa dobrze się komponuje z innymi elementami.

Wybór szafy dla dziecka

Wybierając szafę dla dziecka nie będzie trzeba się spieszyć. Z początku miejsce na ubranka można wygospodarować w komodzie, a zabawki będzie można układać w pudełku. Z czasem, gdy kolekcja zabawek czy ubranek będzie się zwiększać można myśleć również o tym, co będzie dla naszego dziecka odpowiednie. Styl szafy dopasowujemy do charakteru wnętrza. Istotna sprawa to zawsze bezpieczeństwo dziecka. szafa ma duże gabaryty i jak wiadomo musi być odpowiednio stabilna. Dobrym rozwiązaniem będzie jej mocowanie do ściany, ponieważ wtedy wykluczy się ryzyko przewrócenia. Uważajmy także na ewentualne małe elementy jakie mogą się w takim zestawie pojawić. Dobrze będzie, gdy będzie ich po prostu mało. Drzwiczki powinny mieć system, który będzie zapobiegał nagłemu przytrzaśnięciu palców.

Podsumowanie

Szafa dla dziecka powinna charakteryzować się tym, że będzie wytrzymała i stabilna. Musi być zabezpieczona przed przewróceniem i wykonana z takich materiałów, które będzie można łatwo czyścić. Dobrze, gdy będzie z kolekcji, którą można rozszerzać.