Jak zorganizować szafę z ubraniami dla dziecka?

Jeśli wydaje Ci się, że w szafie dziecka cały czas panuje bałagan i nie możesz szybko znaleźć potrzebnych ubrań to warto będzie to zmienić i uporządkować szafę.

Lepsza szafa czy komoda?

Tak samo komoda jak i szafa mają swoich zwolenników. Komody najczęściej kupuje się dla noworodków, szczególnie gdy będzie się na nich dodatkowo pojawiać także przewijak. Szuflady wypełnione małymi ubraniami będą wyglądać uroczy i co najważniejsze łatwo będzie się tam odnaleźć. Gdy dziecko z etapu pieluch już wyrośnie będzie to oczywiście taki moment, w którym komoda nie będzie już praktyczna. Wtedy dobrą opcją będzie pozostawienie jej na mniejsze przedmioty jak bielizna, a do tego warto będzie dokupić sobie odpowiednio dużą i poręczną szafę, gdzie wszystkie ubrania będą się mieścić.

Jak wygląda organizacja przestrzeni w szafie?

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie ma znaczenia jak dużą szafę kupimy, jeśli nie będzie odpowiedniej organizacji i tak nie będzie można utrzymywać tam porządku. Przede wszystkim nie umieszczamy tam wszystkich ciuszków jakie dziecko posiada. W letnim sezonie zimowe kurtki i swetry oraz czapki będzie można schować w inne miejsce. Świetnym rozwiązaniem będzie pakowanie ich w worki próżniowe i chowanie na górnych półkach szafy. Pamiętajmy również o tym, by regularnie wykonywać przegląd ubranek i wiedzieć tym samym jak będzie wyglądać lista ubrań czy przypadkiem część z nich nie będzie do usunięcia ze względu na to, że dziecko urosło.

Jeśli szafa należy do rodzeństwa najlepiej dzielić ubrania tematycznie i w ten sposób będzie można utrzymać uporządkowanie przy jednoczesnym braniu pod uwagę tego do kogo będą należeć dane ubrania, ponieważ ten element jest również bardzo ważny. Nie układajmy ubranek dwójki dzieci razem, ponieważ nie będzie to praktyczne rozwiązanie, potem będzie się trzeba zastanawiać do kogo należy dane ubranie, dziecko również nie będzie mogło się w tym wszystkim dobrze odnaleźć więc nie ma to większego sensu.

Dodatki i akcesoria w dziecięcej szafie

Pamiętajmy, by do szafy dziecka wprowadzić odpowiednie wieszaki, w małych rozmiarach i do tego specjalne organizery, które pozwolą podzielić całość i będzie można zagwarantować sobie odpowiednie uporządkowanie. Starajmy się dbać o to, by w pokoju dziecka mieć odpowiednie uporządkowanie. W ten sposób również będzie można również zadbać o to, że pokój dziecka będzie zawsze uporządkowany i dziecko również nauczy się dbania o porządek, co na pewno w przyszłości będzie jakoś procentować, gdy już samo będzie dbało o swój porządek.